Mexiko v dávné minulosti

Just another WordPress.com weblog

Úvod

ing. Milan Kochanik

ING. Milan Kochaník

Dobrý den, jsem Milan Kochaník z Teplic, rád píši o Střední Americe, o jazyce nahuatlu a mayštině, také chci napsat něco o geometrii vícerozměrných prostorů.

Tyhle věci mne vždy zajímaly již od mých sedmi let, většinu vědomostí mám z knih, na leccos jsem přišel vlastním zkoumáním a zkoušením a také se bavím tím, jak vědci často rádi dělají, že známé věci jsou již probádané, ale přitom se vyhýbají odpovědím na otázky, které vyplynou při bližším pohledu a zodpovědět je nedovedou. Já samozřejmě také ne, ale alespoň je patřičně okomentuji.

Hello, my name is Milan Kochaník from Teplice in the Czech republic, i am like writing about Mexico´s language nahuatl and maya  and i desire write about geometry of multidimensionals spaces, astronomy and other more.

This cases very interesed me and occupied my mind  from my seven years and majority of knowledges i have from books, and much i knew from own research and testing. 

Item amuse oneself  by, how scientists  often are making, that the known cases are explained, but whereas are escaping just questions, which are resulting by nearer of the regard and answer from them – is not.

From me also no, but i it  leastwise rightly gloss.

 
TEZCATLIPOCA - Espejo Humeante - Dýmající Zrcadlo

TEZCATLIPOCA - Espejo Humeante - Dýmající Zrcadlo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 AZTLI – GARZA NIVEA , NEVADA – VOLAVKA SNĚŽNÁ

 

 Aztli se díce garza en la lengua indígena nahuatl
Aztli it is said white heron , egret  in the language indigenous nahuatl  
Aztli on dit aigrette garzette ou héron en la langue indigène nahuatl

komentářů 19 »

 1. Dobrý den, pane Kochaníku,

  včera dopoledne jsem na ČT 2 sledovala velmi zajímavý dokument – 2012 Mayská proroctví a kruhy v obilí. To, co jsem viděla a slyšela mě naprosto uchvátilo a dnes jsem se snažila najít nějaké podrobnosti o Drážďanském kodexu. Díky tomu jsem objevila i Vaše stránky a chtěla bych se Vás zeptat, jestli někde na internetu existuje psaný překlad tohoto kodexu, já těm grafickým znázorněním nerozumím. Moc Vám děkuji a přeji hodně štěstí.

  komentář od Drážďanský kodex | 8 dubna, 2011

 2. Dobrý den paní Simono , děkuji , že jste si přečetla mé stránky o mayském kodexu .
  Ten kodex , zvaný drážďanský , pochází z Guatemaly (CUAUHTEMALANu) , napsali jej v místním mayském jazyce , jsou si dost podobné , mohli to být Quiché Mayové .
  V tom kodexu se nachází hlavně astronomické tabulky , zejména sledování Venuše a její poloha během cyklu , kdy vystřídá všechny fáze , cc 584 dní .
  O astronomických souvislostech je popsáno dost v knize Miguel Tapíad Díaz : Mathesis Tolteca , pošlu Vám ji v příloze , je s obrázky a dále ještě povídání k té knize .

  Jako přímo přeložená zřejmě nebude , protože není sama o sobě něčím podobným s vyprávěním jako je např. KNIHA PORADPOPOL VUH , ale ke každé stránce je výklad , většinou ve španělštině a angličtině .

  Codex Dresdensis, edición facsimilar, Akademische Druck- und Verlagsanstald,
  Graz, 1975

  Dlouhou dobu byl uložen ve Vídni a pak se dostal do Drážďan a při válce část z něj zřejmě byla zničena .

  Jinak je také uložen na FAMSI (Nadace pro výzkum Středoamerických studií )
  Ještě se Vám pokusím zjistit , kde by se dal výklad k jeho jednotlivým stranám nalézt .
  Na shledanou
  Milan Kochaník

  komentář od aztli | 8 dubna, 2011

 3. Dobry den,

  dakujem za vase usilie s fotkami, kadial Anicka chodievala. Byvam v Australii a sledujem vsetky informacie odo dna kedy sa stratila. Je mi zle, ked si pomyslim co sa jej stalo. Doteraz som si nevedela predstavit presne kde sa to stalo, ale ked tak pozeram na vase zabery az mi prechadza mraz po chrbte.Rada by som vedela preco isla tou ulickou namiesto bezpecnejsej moznosti od elektricky..ale to sa asi nedozvieme a tato chyba sa jej stala osudnou.Osobne si myslim, ze Oto je plne zodpovedny a tiez bysom rada vedela na co ju nalakal alebo snad ju nejako donutil ist s nim.Taka skoda, co sa jej stalo a tak blizucko od bezpecia domova.Dufam, ze policia vyda presnejsie informacie ohladne vysetrovania, lebo tiez nie je jasne ako to ze ju nenasli, ked ju hladali aj so psami hned v ten den a ako stihol oto odstranit vsetky stopy..ostava len spekulovat, aj ked Anicku to uz rodicom nevrati.Chudiatko.Tak mi jej je luto.
  Este raz dakujem za vasu snahu s fotkami.

  komentář od anicka janatkova | 2 května, 2011

 4. Dobrý den ,
  děkuji ,že jste si prohlédla fotografie ode mne .
  Sledoval jsem ten případ od první chvíle a moc věcí mi tu nesedí . Ty dívky Viktorka , Lucka a Lenka říkají , ona se hrozně bála chodit sama a vždycky šla hned na tramvaj .
  Takže usuzuji , že jim odpadla školní hodina poslední a že s dívkami odešly , určitě dříve před 12h35 , kdy by jim končilo vyučování dle rozvrhu (pátá hodina , která odpadla). Ten den bylo konečně hezké počasí , sám jsem byl stejně nalehko , jako na jednom ze záběrů v té uličce , kde končí Pod Písečnou a začíná ta „ulička hrůzy“ . Takže si určitě chtěla udělat procházku s dívkami , které chodí na MHD autobus Čimická a tak s nimi šla do nejzazšího místa . A od něj pak do Pod Písečnou .
  Takže si myslím , že se mohla ztratit tak ve 12h15 – 12h30 . Také není jisté , zda rodičům , když se vracela jindy ze školy , tak zda jim řekla ,že jela tramvají a přitom třeba šla rovněž pěšky touto uličkou . Ale zase , kdyby šla od tramvaje , tak se nevyhnutelně musí vrecet odspodu z Trójské , zatímco , kdyby šla tou uličkou , mohla by ji matka (je doma) , z okna vidět, že nejde od tramvaje , ale od oblouku kolem sousedního domu Rusů z Neštěmic při Ústí nad Labem a vyčinit jí .
  Jinak se již ví , že jim odpadla pátá hodina , ale tím , že to bohužel nebude projednáváno před soudem , tak nebudou provedeny důkazy , ale ještě se přesně neví , kdy doopravdy z té školy ty čtyři dívky odešly . Ale jsou tam na sloupku před školou tři kamery v úhlu 120 stupňů , takže na tom záběru musely být dívky viděny a předpokládám , že snímky byly ještě téhož dne zajištěny a na nich je také čas záběru .
  Možná toho Otu T. viděla i dříve , ale to zda se policie na tohle zeptala a zda doznal , že ji viděl vícekrát , se neví . Ale asi by si uměl získat její důvěru , kdyby měl za úkol ji odlákat , měl dceru asi dnes devítiletou a tak to mohl znát .
  Je moc škoda , že rodiče nesjednali na doprovod do školy a doprovod domů ze školy nějakou studentku VŠ , která by byla povinna ji dopravit obydlenou ulicí tramvají .
  Zatím na shledanou

  Milan Kochaník

  komentář od aztli | 2 května, 2011

 5. Dobry den,

  suhlasim s tym casom a ze urcite odisli skor zo skoly. Asi dava zmysel sa domnievat, ze jej mamicka o tom vedela, kedze hned zalarmovala policiu kratko po 1., co by inak bol normalny cas prichodu alebo nie?
  Takisto si myslim, ze Otu ani nemusela nikdy vidiet a zvlast ak tadial isla nejakou nahodou prvykrat.Skratka videl svoju prilezitost, presne ako to opisovali psychologovia. Ak to bol vychyteny klamar urcite ju bez problemov oklamal, bud ze sa niekomu stalo nieco z rodiny alebo nejake zvieratko potrebuje pomoct a Anicka ako dobra dusicka mu na to skocila. Mozno ju aj presvedcil nech si zlozi na chvilu tasku a viedol ju prec ( co vraj niekto videl) a potom sa vratil k veciam a ocapkal ich svojimi hnusnymi rukami.Lame mi srdce,ked vravite ze vraj sa bala..je to presne ako moja dcera, taky strachopudko co by sama nikde ani patu nevystrcila..preto nerozumiem, ze by sa tadial sama vybrala.

  komentář od Betka Tyacke | 2 května, 2011

 6. Přeji hezký den, pane Kochaník. Dávám doromady informace o roku 2012 a z vašich str. mě zaujala nabídka zaslání knihy: Miguel Tapíad Díaz : Mathesis Tolteca. Mohl bych vás také poprosit o její zaslání v mailu. Předem děkuji a přeji mnoho úspěchů při dešifrování, nashle Roman.

  komentář od Kniha Miguel Tapíad Díaz : Mathesis Tolteca | 20 května, 2011

 7. Dobrý den , děkuji za shlédnutí stránek .

  Knihu vám pošlu v emailu .

  Na shledanou

  Milan Kochaník

  komentář od aztli | 20 května, 2011

 8. Dobrý den, pane Kochaníku ,
  Jmenuji se Tomáš. Bydlím v Lovosicích, to je asi 30 km od Teplic. Už od malička mě zajímala Historie. Od 15. let mě ale zaujala Mayská kultura. Začal jsem si shromažďovat informace z internetu a knih které jsem si zakoupil. Z vašeho webu jsem se dočetl spoustu informací o Mayské kultuře, ale rád bych se dozvěděl něco více o Mayském písmu a jazyce. Byl bych velmi rád, kdyby jste mi zaslal na e-mail (belobatomas@seznam.cz) nějaké materiály z kterých jste čerpal a nebo které znáte.Uvítal bych kdyby materiály obsahovaly Mayskou abecedu. Jsem moc rád že existují v ČR takový lidé kteří se zajímají o Historii Latinské Ameriky. Myslím si stejně jako vy, že Mayská, Aztécká či Toltécká kultura je velmi zajímavá a lidé by se o nich měli více dozvědět, což si myslím že z vašeho webu je možné. Jsem rád že jsem vaše webové stránky nalezl a že jste je vytvořil jo a ještě něco, kupuji si časopis o historii „Živá Historie“ v každém čísle je nějaký dárek, v jednom z čísel byla pěkná kopie Aztéckého kodexu „Kodex Mendoza“ z roku 1540 s českým překladem, jestli máte zájem mohu tento kodex naskenovat a poslat vám ho na e-mail. Stačí mi jen napsat na e-mail váš e-mail a já vám ho pošlu.
  Předem vám děkuji za informace T.B.

  komentář od Mayské písmo | 2 října, 2011

 9. Dobrý den ,
  děkuji , že jste si přečetl mé stránky a že Vás zajímají znalosti Mayů a dalších národů .
  Odpovím vám Vaše otázky na email .
  Zatím na shledanou
  Milan Kochaník

  komentář od aztli | 2 října, 2011

 10. Dobrý den, chtel bych se zeptat jestli je možno spatřit kodex na vlastní oči v nejaké knihovne ci muzeu v Draždanech. dekuji Hanousek

  komentář od ´Jan Hanousek | 14 října, 2011

 11. Dobrý den , kodex je uložen zřejmě dnes v této knihovně SLUB Drážďany , předtím byl asi v Japonském paláci ve vnitřním oblouku Labe na pravé straně podle toku před Mariánským mostem na Palácovém náměstí .
  Jeho originál je v depositáři a byl poničen , není úplný , po bombardování . Zatím se z pozůstalostí nenalezly tehdejšími lidmi pořízené fotógrafie a nákresy , takže na svou rekonstrukci čeká .
  Je zhotovena kopie k nerozeznání od originálu a ta je ukazována .
  Více informací jsem Vám posal v emailu .

  Na shledanou

  Milan Kochaník

  komentář od aztli | 15 října, 2011

 12. Dobrý den, jmenuji se Radka a při pátrání po všem mexickém jsem objevila Vaše stránky,které mne potěšily a zaujaly.Letos jsem si koupila vzácné plemeno psa Mexický naháč jenž též patří k historii Mexika a začala se pídit po historii.Prvním krokem byla kniha Mexiko,symbolismus a archeologie.Teď už jistě chápete mé nadšení z Vašich stránek.Mohla bych mít na Vás prosbu?Jednalo by se o přeložení jména naší mexické holčičky – její jméno je El Amor.Pokud to jde přeložit byl by jste tak laskav?Děkuji za Váš čas. Můj mail: radkakrnacova@centrum.cz

  komentář od Radka Krnáčová | 24 července, 2013

 13. Dobrý den ,

  děkuji Vám za shlédnutí stránek .

  Jméno jde opravdu přeložit , tedy El Amor , Láska , tak Vám pošlu během dne v emailu , jak se odvodí překlad v jazyce Mexiků Azteků , tedy v nahuatlu a také jak se přeloží do některého z mayských jazyků .

  Zatím na shledanou .

  Milan Kochaník

  komentář od aztli | 25 července, 2013

 14. Vážený pane Kochaník, obracím se na Vás s prosbou o radu. Již delší dobu brousím po internetu a nevím si rady. Až jsem nyní narazila na Vás, říkám si, že by jste mi mohl pomoci.Vybíráme jméno pro naše štěně…ráda bych původem astézcké, mayské či jinak podobné.
  Štěně se narodilo poslední, ale je velmi živé. Jsme rodina se třemi dětmi a kočkou, bydlíme v malém domečku s velkou zahradou. Máme rádi přírodu a trávíme v ní hodně času. Nevyhýbáme se ale ani městu…Pes je takovým „posledním“ doplňujícím článkem naší rodiny. Budeme se snažit jej vychovat v respektujícím a přátelském duchu. Je to „voříšek“, střední velikosti.
  Prosím můžete mi dát pár typů jmen, které by mohli být v duchu a souladu s výše uvedenou charakteristikou? Děkuji mnohokrát za Vaši radu….Srdečně zdravím nora koubová

  komentář od nora koubová | 17 listopadu, 2014

 15. Dobrý den,

  děkuji Vám za přečtení stránek, ano, podívám se Vám po vhodném jménu, zkusím jak jméno z některého z mayských jazyků, tak i z mexického jazyka nahuatlu, případně některého jiného, například mixteckého či zapoteckého.
  Tak zatím budu vybírat
  Na shledanou

  Milan Kochaník

  komentář od aztli | 17 listopadu, 2014

 16. Vážený pane Kochaníku, nenalezla jsem na Vás přímý kontakt, tak Vám píši zde. Chtěla bych Vás požádat o oficiální souhlas k prezentaci Vašeho článku na téma : Něco o elektrogravitaci. Přijde nám úžasný a rádi bychom ho prezentovali i našim čtenářům (www.suenee.cz), denně nás čte 2-3 tisíce lidí. Samozřejmostí bude uvedení Vašich stránek jako zdroje. Je to pro Vás takto v pořádku? Děkuji za odpověď. Monika – editorka

  komentář od Monika | 29 května, 2018

 17. Dobrý den,

  děkuji Vám za shlédnutí stránek

  Ano, můžete prezentovat příspěvek „O elektrogravitaci“.

  Je to již velmi dávno, co mne tato záležitost zaujala.

  Bude mít velký význam zejména v provozu umělých družic Země, jimž je nutno napravovat oběžnou dráhu, tedy její prvky, jež se v důsledku nepravidelného tvaru Země a nepravidelného rozložení hmot v zemském nitru, vlivem takto vyvolaného poruchového tíhového potenciálu, deformují.

  Zatím se to provádí klasicky pomocí manévrovacích trysek na palivo, které ale dojde a je nutné je nákladně dopravovat.

  Zde bude na tělese satelitu rozměrný panel se slunečními články, jež mění svěllo na elektrický náboj, a ukládaný v akumulátorech a posléze jimi nabíjené manévrovací kondenzátory. Čili ve vhodnou chvíli, když bude třeba napravit dráhové prvky družice Země, se vyšle signál k nabití kondenzátorů z akumulátorů nabitých pomocí solárních panelů a tím dojde k Biefeld Brownovu efektu = elektrogravitační síle zřejmě, jež pohne satelitem v požadovaném směru.
  Důležité zejména u družic systému GPS a komunikačních.
  Kontakt na mne je aztli@seznam.cz, T 607 619 586

  Tak zatím na shledanou

  Milan Kochaník

  komentář od aztli | 29 května, 2018

 18. Dobry den , vím že to s touto tematikou nema co spolecneho … Jmenuji se Jiři Brabenec , Precetl jsem si na jiste strance Spolubojovniku z útvaru 4280 Jince , kde jsem stravil roky 83-84 Jako řidič velitele úutvaru kterym byl kapitan Stanislav Michal . Pokud si vzpominaš na jmena Česnak,Kratochvíl,Rudy, s kterymi jskem dodnes v kontaktu . tak se ozvi na čislo 776206767 .

  komentář od Jiři Brabenec | 10 června, 2018

 19. Ahoj, díky za odpověď a určitě se ozvu, pamatuji si na Tebe, mám č. 607 619 586

  komentář od aztli | 14 června, 2018


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: